ASIE PIPARI

Dārzniecība "NESLINKO" ik gadu izmēģina dažādu šķirņu asos piparus, tos audzējot gan segtajās platībās, gan uz lauka, gan podos. Īpaši mums iepatikušies sekojošu šķirņu asie pipari.

Uguns - augļi ļoti stipri, ~10cm gari, konusveida, sarkanā krāsā. Kompakts krūms ~0,5 m augsts. 2017. gada pavasarī šai šķirnei stādi nebūs pieejami.
 

Uguns mēle - augļi lieli, gaļīgi, vidēji kodīgi. Veido ~0,60 m augstu krūmu. Piemērots audzēšanai siltumnīcās.

Levo - pusasais pipars ar lieliem augļiem. Piemērots tiem, kas grib ko pikantu, bet ne asu. Ļoti ražīgs. Piemērots audzēšanai siltumnīcās un podos. Veido līdz 50 cm augstu krūmu ar plašiem sānu dzinumiem.


Ciklon - nedaudz asāks pipars par pusaso, tiem, kas mācās lietot asos piparus! Augļi sarkani, lieli līdz vidēji lieli, plāni, mēreni asi. Piemērots audzēšanai podos, uz lauka un siltumnīcās. Veido kompaktu krūmu, ar nelieliem sānu dzinumiem. 

Kazas rags - augļi sarkani, slaidi, gari, līki un krunkoti kā īsti kazu ragi, ļoti asi. Augs ~1 m garš, ar daudz sānu dzinumiem, ražo bagātīgi.
--> -->
Auna rags - 2017. gada jaunums! augļi sarkani, slaidi, lielāki par šķirnes 'Kazas rags' augļiem, vidēji asi. Veido kompaktu, līdz 80 cm augstu krūmu. Piemērots audzēšanai podos, siltumnīcās, uz lauka.

Valce - 2017. gada jaunums! Vidēji lieliem, slaidiem kā burkāns, oranžas krāsas augļiem. Asi, bet ne ļoti. Piemēroti kaltēšanai. Veido līdz 1 m augstu krūmu ar plašiem sānu dzinumiem. Piemērots audzēšanai siltumnīcās. Ar izcili ražību.

Čūsku - augļi sarkani, tievi, dažādi izlocīti. Vidēji asi. Veido kompaktu krūmu ar nelieliem sānu dzinumiem. Šķirne piemērota audzēšanai siltumnīcās, uz lauka un podos.

Asās odziņas - augļi ķiršogas lielumā, sarkanā krāsā. Krūmiņš neliels ~0,5 m augsts, ļoti dekoratīvs, piemērots arī audzēšanai podos. 2017. gada pavasarī šai šķirnei stādi nebūs pieejami.
--> -->
Pikantie ķirši - 2017. gada jaunums! Sarkanas krāsas, apaļi, valrieksata lieluma augļi ar biezām sienām. Blanšēti augļi īpaši piemēroti pildīšanai ar sieru vai salātiem, pikatu ēdienu cienītājiem. Veido 40 cm augstu krūmu ar nelieliem sānu dzinumiem. Audzēšanai podos, slitumnīcās, siltās vietās uz lauka.


Ziloņa snuķis - 2017. gada jaunums! Ar gariem, slaidiem, plānu sienu, sarkanas krāsas sasprāgājušiem augļiem. Šķirne īpaši piemērota kaltēšanai. Augļi sakalstot nezaudē formu, krāsu un savu īpašo vecinājumu. Kaltēšanai nav nepieciešamas īpašas iekārtas, jo laikus nenovākti, mēdz sakalst pat pie krūma. Veido kompaktu, līdz 50 cm augstu krūmu. Piemērots audzēšanai siltumnīcās un podos.


Viltīgā oga - augļi pipari zemeņogas lielumā un izskatā. Auga pūkainas, dekoratīvas lapas. Krūms veido plašus sānu dzinumus. 2017. gada pavasarī šai šķirnei stādi nebūs pieejami.

Zvaniņš - augļi kā nelieli zvaniņi, sarkanā krāsā, mēreni stipri, ļoti dekoratīvi. Krūms skrajš, mēdz izaugt pat 1 - 1,5 m augsts, vairāk piemērots audzēšanai siltumnīcām.

--> -->


Meksikas čili - augļi mazas 1,5 - 2 cm augstas piramīdiņas, sarkanā krāsā. Krūmiņš kompakts 30 - 40 cm augsts, piemērots audzēšanai podos.
Argentīnas čili - augļi sarkani, dzelteni vai oranži, nelieli 2 - 3 cm augsti konusiņi. Krūmiņš 30 - 40 cm augsts, kompakts, piemērots audzēšanai podos.


--> --> -->
Habanero - pasaulē viens no asākajiem pipariem. Nelieli iekrocēti, sarkanas, oranžas vai šokolādes krāsas auglīši. Krūmiņš kompakts, izskatīgs un ražīgs. Audzējams siltumnīcās un podos.


Jelokija - 2017. gada jaunums! Pasaulē visasākais pipars. Vidēji lieli un nelieli, slaidi auglīši sarkanā krāsā. Veido līdz 50 cm augstu krūmu ar gariem sānu dzinumiem, kas pilni ar auglīšiem. Ideāli aug gan siltumnīcās, gan lielos podos.

Čin-giz-hans - pipars ar daudz, vidēji lieliem, slaidiem, konusveida augļiem. Uz auga vienlaidīgi ir violetas (tehniskās gatavības) un sarkanas (bioloģiskās gatavības) krāsas augļi. Veido ļoti dekoratīvu, kuplu krūmu ar slaidiem, gariem sānu dzinumiem. Audzējams siltumnīcās, lecektīs, uz lauka, podos.
Asie zīmulīši - ļoti asi! Sarkani vai spilgti oranži, gari, slaidi, tievi pipariņi, kas atgādina nelielus zīmulīšus. Piemērots audzēšanai siltumnīcās, uz lauka vai puķu podos. Ļoti dekoratīvs.

Kajenas - sarkanas krāsas vidēji lieli, slaidi augļi. Asi. Veido līdz 50 cm augstu krūmu ar nelieliem sānu dzinumiem. Piemērots audzēšanai siltumnīcās, podos, uz lauka.


Dzeltenās cepurītes - dzeltenas krāsas, nelieli, ļoti kodīgi auglīši. Krūms ar ļoti plašiem sānu dzinumiem. Piemērots audzēšanai segtajās platībās, uz lauka. Ļoti ražīgs.
Kodīgie burkāniņi - saldi, gludi, burkānu krāsas pipari ar dzelošu garšu. Efektīga garšviela asu ēdienu mīļotājiem. Ļoti ražīgs. Veido kompaktu augumu, piemērots audzēšanai podos, uz lauka un siltumnīcās.


Ungāru melnais - tehniskajā gatavībā auglis tumši violetā krāsā, bioloģiskajā gatavībā tumši sarkans. Auglīši vidēji lieli, vidēji asi. Veido kompaktu, apmēram 40 cm augstu krūmu. Piemērots audzēšanai siltumnīcās un podos.

Pikantie kareklīši - spilgti dzelteni auglīši ar citronu aromātu. Auglīši nelieli, konusveida, no sāniem krokoti. Ļoti ražīgs.

Nav komentāru:

Ierakstīt komentāru

Piezīme. Tikai šī emuāra dalībnieks var publicēt komentārus.