PIPARMĒTRAS

Ir maz tādu cilvēku, kas nezina par piparmētru tēju. Piparmētras ir ļoti dažādas, tām ir dažādi paveidi un šķirnes, taču tās visas ir ar līdzīgām ārstnieciskajām īpašībām. Jau Senajā Grieķijā un Romā piparmētra bijusi lielā cieņā tās atsvaidzinošās iedarbības dēļ.
Piparmētra ir viena no tiem augiem, kas medicīnā izceļas ar ļoti plašu pielietojumu. Piparmētru var lietot, ja ir sanācis saaukstēties vai saslimt ar gripu, pret kakla sāpēm un bronhītu. Atkarībā no devas un pagatavošanas veida, piparmētra var būt gan tonizējoša, gan nomierinoša iedarbība.
Piparmētras ir strauji augošas un, ja vien tām atļauj, tās dārzu ieņem ne vien virs zemes, bet arī zem zemes, veidojot lielu skaņu sistēmu. Kaut arī piparmētrām ir plaša sakņu sistēm tā pielāgosies un pacietīs arī augšanu lielākā podā vai balkona kastē starp citiem garšaugiem un puķēm, nodrošinot svaigas lapiņas tējai visu vasaru.
Piparmētras ir daudzgadīgi augi, kas nepārsniedz 30 līdz 50 cm augstumu. Nebūs īpaši izvēlīgas augsnes ziņā, bet lielāku ražu dod trūdvielām bāgātākā augsnē. Augs gan saulainā, gan arī daļēji noēnotā vietā. Vērtīgās ēteriskās eļļas augs vairāk saturēs augos saulainā vietā.
Piparmētru tējas pagatavošanai izmanto auga lapas, kuras ieteicams novākt sausā laikā piparmētras ziedēšanas sākumā, nogriežot visus lakstus, pēcāk atdalot lapiņas no stumbra. Lapiņas žāvē sausā, noēnotā vietā.
ĀRSTNIECĪBAS MELISA
LATVIJAS MĒTRA
MOHITO MĒTRA pemērota visu veidu aukstiem dzērieniem, kokteiļiem, tējai un tējas maisījumiem, desertiem. Audzēšanai gan dobēs, gan balkona kastēs un podos
ŠOKOLĀDES MĒTRA izceļas ar savu specifisko aromātu: tā smaržo pēc šokolādes ar piparmētru pildījumu. Piemērota šokolādes - piparmētru sīrupa pagatavošanai.
ZEMEŅU MĒTRA tās lapu smarža ir piesātināta ar zemeņu ogu aromātu.
ANANĀSU MĒTRA izceļas ar savām biezajām, pūkainajām lapām un izteikto ananāsu smaržu.
CITRONU jeb CITRUSU MĒTRA ar izteiktu citrusaugļu aromātu. Izteikta desertu piparmētra, kas lieliski papidina gan zemeņu, gan raberberu un citus desertus. Strauji augoša.
MAROKĀŅU MĒTRA piemērota auksto un atspirdzinošo dzērienu pagatavošanai.
KOKTEIĻMĒTRA 'HUGO'
KRŪZMĒTRA
INDIĀŅU NOKARENĀ MĒTRA 
INGVERA MĒTRA 
GREIFRUTU MĒTRA 
ĀBOLU MĒTRA klasiska piparmētra ar zemu mentola saturu un izteiktu zaļo ābolu aromātu. Savu maigo garšas īpašību dēļ piemērota bērniem. Dobē izcelsies ar vieli pūkainām, mīkstām lapām.
BANĀNU MĒTRA
APELSĪNU MĒTRA
JAPĀŅU MĒTRA ar viegli aso aromātu piemērota auksto dzērienu pagatavošanai karstām vasaras dienām, kā arī piparmētru marmalādes pagatavošanai.
TURKU MĒTRA
SPĀŅU MĒTRA